Příběh „low-carbáka“ z týmu BezCukru

Život Bez Cukru
Každý z vás má svůj důvod, proč by se chtěl stravovat bez sacharidů. Spousta z vás má i důvody, proč se bez sacharidů nestravovat. Tohle byly ty moje.
Autor

Martin Poslušný

Martin

Proč zrovna já?

Každý si musí najít svoji cestu a svoje důvody. Nejsem tady proto, abych vám říkal, jak skvělé a super je jíst Low Carb. Chci se s vámi podělit o zkušenosti, které jsou nejen pozitivní, ale taky i negativní. (Ale je pravda, že těch je málo.)

Mé jméno je Martin. Kromě toho, že vás obsluhuji v cukrárně BezCukru, tak se snažím žít zdravě, sportovat a k tomu je nutné se také SPRÁVNĚ stravovat. Schválně píši SPRÁVNĚ a ne ZDRAVĚ. Zdravé stravování je v tom správném tak nějak logicky obsaženo, ale záleží i na jiných aspektech než na slovu ZDRAVĚ, ale k tomu se postupně dostaneme.

PROČ JÁ? Byl jsem dvacetiletý kluk, metr devadesát o váze 72 kilogramů. Hrozně jsem chtěl nabrat nějakou svalovou hmotu a vypadat jako chlap. Nechal jsem si sestavit jídelníček a trénink. Tento program mi pomohl ke 103 kilogramům. To už bylo zase moc, a tak jsem řešil jak se přebytečného „špeku“ zbavit.

Zvolil jsem si tu nejpřísnější variantu Low Carb stravy, což je KETODIETA. Při této dietě jsem mohl sníst maximálně asi 20 g sacharidů za den. 20 gramů = 0 gramů, protože v podstatě všechny potraviny mají nějaké zbytkové množství sacharidů, které dají za den právě těch 20 gramů.

Vše jsem dodržoval poctivě, do toho jsem sportoval, regeneroval… Váha za 5 týdnů klesla na 90 kg. Výsledek byl přesně podle mého očekávání. Zjistil jsem ovšem, že toto stravování není pro mě. Cíle jsem sice dosáhl, ale za cenu toho, že se mi o cukrech i zdálo, na internetu jsem místo hezkých holek obdivoval zákusky a za malý kousek chleba bych zabil. Tím nechci KETO nijak shazovat. Jen chci říct, že Low Carb možností je více a zcela jistě si každý najde tu svoji oblíbenou. Takovou, se kterou dojdete k cíli, budete se cítit příjemně a užijete si všechny benefity života s omezeným příjmem sacharidů.

Autor

Martin Poslušný

Autor

Martin Poslušný

Další články

Čtěte

Proč bez cukru

Proč se naše cukrárna jmenuje cukrárna BezCukru? Co proti tomu cukru vlastně máme?

Co je na tom cukru špatného?

Cukr sám o sobě není špatný. Je přírodního původu, je zdrojem energie a přirozeně ho obsahují běžné potraviny od ovoce a zeleniny po maso. Proč se tedy o cukru mluví jako o bílém jedu? Co je na něm špatného?
Sdílet článek
Facebook
Twitter
Email