Kalorická matematika

Život Bez Cukru
Autor

BezCucrew

Celkový energetický příjem

Celkový energetický příjem je součet všech denně zkonzumovaných kalorií/kilojoulů z jídla a pití. Energie pochází z makroživin:

  • sacharidy (4 kcal/16,7 kJ na gram) včetně celkových cukrů (volné cukry + vnitřní cukry + mléčné cukry),
  • bílkoviny (4 kcal/16,7 kJ na gram),
  • tuky (9 kcal/37,7 kJ na gram),

a etanol (tj. alkohol) (7 kcal/29,3 kJ na gram).

Celkový energetický příjem se vypočítá vynásobením těchto energetických faktorů počtem gramů každého druhu zkonzumované potraviny a nápoje a poté se všechny hodnoty sečtou.

Dle WHO je přibližná hodnota energetického příjmu pro starší mládež a ženy se sedavým zaměstnáním je 1470 kcal/den (6150 kJ). Přibližná hodnota energetického příjmu pro děti, dospívající dívky, aktivní ženy a muže se sedavým zaměstnáním je 2150 kcal/den (9000 kJ).

Procento celkového energetického příjmu

Procento celkového energetického příjmu je procento celkového množství kalorií/kilojoulů získaných z dané makroživiny za den.

Autor

BezCucrew

Autor

BezCucrew

Další články

Čtěte

Příběh „low-carbáka“ z týmu BezCukru

Každý z vás má svůj důvod, proč by se chtěl stravovat bez sacharidů. Spousta z vás má i důvody, proč se bez sacharidů nestravovat. Tohle byly ty moje.

Co je v dobrotách BezCukru?

Na startu projektu cukrárny BezCukru stála zásadní otázka: je možné upéct Low Carb zákusek tak, aby chutnal stejně lahodně jako běžné zákusky? A přitom neobsahoval stolní cukr. Ani mouku. Kdo takový zákusek dokáže upéct?!
Sdílet článek
Facebook
Twitter
Email