Proč bez cukru

Život Bez Cukru
Proč se naše cukrárna jmenuje cukrárna BezCukru? Co proti tomu cukru vlastně máme?
Autor

BezCucrew

Proč bez cukru

Máte rádi sladké? Patrně ano, kdo by neměl rád sladké. Sladkou chuť jídla a pití způsobuje většinou to, že je v něm cukr. Cukr je potravinou známou od starověku. V Evropě byl cukr ovšem luxusem až do počátku 19. století, kdy se stal dostupnějším díky rozmachu řepného cukru a zavedení jeho levné a efektivní výroby. Celosvětová spotřeba vzrostla od roku 1850 do roku 2000 víc než stonásobně. Dnes spotřebuje průměrný český spotřebitel 36 kg cukru ročně. To je víc než dvojnásobek toho, co doporučuje Světová zdravotnická organizace.

Každý ví, že cukr přispívá k obezitě, diabetu a kazí se po něm zuby. Ale negativních dopadů na lidský organismus je mnohem víc. Je to na samostatný článek. A víte, že existuje závislost na cukru? Jste závislí? Otestujte se.

V BezCukru jsme pro vás připravili sérii článků, ve kterých se můžete dočíst více o cukru, jeho nepříznivých dopadech na zdraví a proč a jak příjem cukru ve stravě omezit.

Čím sladíme dobroty značky BezCukru?

Abychom mohli mlsat zdravě, s chutí a bez zdravotních dopadů a také bez výčitek, je stolní cukr v BezCukru tabu. Zákusky přesto vypadají k nakousnutí a chutnají sladce.

Dobroty značky BezCukru v chemickém slova smyslu cukr obsahují. A to ten cukr, který je přirozenou součástí surovin jako je smetana nebo ovoce. Pro doslazení používáme sladidla xylitol (neboli Březový cukr), někdy také erythritol. Oba názvy zní jako z hodin chemie, přesto jsou to přírodní sladidla a chutnají výborně, nemají pachuť jako ta umělá. Dobroty značky BezCukru jsou stejně sladké, jako ty cukrové.

Proč není v dobrotách BezCukru ani mouka?

Když se mrknete na náš článek o sacharidech, uvidíte, že konzumace škrobu, hlavní součásti mouky, má na naše zdraví do značné míry podobné účinky jako konzumace stolního cukru. To je důvod, proč nejen cukr, ale ani mouku ve sladkostech BezCukru nenajdete. Místo mouky používáme hlavně mandlovou „mouku“ a někdy další alternativní „mouky“ jako například kokosovou. A díky nepřítomnosti mouky jsou dobroty BezCukru bezlepkové, tedy vhodné pro celiaky (osoby alergické nebo s intolerancí na lepek).

Slyšeli jste o Low Carb stravování?

Kdo by chtěl držet dietu? Při dietách se člověk musí omezovat a jsou krátkodobou záležitostí. Zkuste ale Low Carb! Není to dieta, je to styl stravování. Low Carb omezuje nadváhu, předchází řadě zdravotních problémů a podporuje celkově spokojený, zdravý, odpovědný a udržitelný životní styl.

Při Low Carb vyřadíte z jídelníčku cukr a mouku a přidáte zdravé tuky. Jak na to? Čtěte zde.

Autor

BezCucrew

Autor

BezCucrew

Další články

Čtěte

Co je na tom cukru špatného?

Cukr sám o sobě není špatný. Je přírodního původu, je zdrojem energie a přirozeně ho obsahují běžné potraviny od ovoce a zeleniny po maso. Proč se tedy o cukru mluví jako o bílém jedu? Co je na něm špatného?

Příběh „low-carbáka“ z týmu BezCukru

Každý z vás má svůj důvod, proč by se chtěl stravovat bez sacharidů. Spousta z vás má i důvody, proč se bez sacharidů nestravovat. Tohle byly ty moje.
Sdílet článek
Facebook
Twitter
Email